vita APP

YOLCU MOBİL UYGULAMASI
Servisinizi çevrim içi takip edin, SMS, çağrı veya uygulama içi bildirimler alın, sürücü ve tüm servis bilgilerini vita APP ile görüntüleyin.
Kullanım Kılavuzunu İndirin
NEDEN KULLANMALIYIM?

Personeliniz için daha konforlu bir yolculuk…

Servis aracı ne zaman gelecek?

Sürekli kullandığınız durağa veya dilediğiniz durağa alarm tanımlayarak SMS, Çağrı veya Uygulama İçi Bildirimlerin herhangi biri ile bildirimler almaya başlayın.

Nasıl Giderim?

Her zaman kullandığınız adresten farklı bir adrese gitmek istiyorsanız, o adresten geçen servis ve sürücü bilgilerini ve aracın doluluk oranı ile birlikte görüntüleyin.

Servisim Nerede?

vita APP ile servis aracınızı hız bilgisi ile birlikte harita üzerinde canlı olarak izleyin. Güzergah bilgilerini ve durakları varış saatleri ile birlikte görüntüleyin.

TÜM ÖZELLİKLER

Personel Girişi

IOS ve Android platformlarda yer alan yolcular için tasarlanmış mobil uygulama; çevrim içi araç takibi, detaylı servis bilgileri, bildirim ayarları, farklı adres kullanım talepleri, cüzdan hesabı gibi ihtiyaçları kapsamaktadır.

Kullanım Kılavuzunu İndirin Tüm Ekranları Görüntüleyin

Servis Bilgileri

Servis bilgilerini, servis durumunu, planlanan alınış ve bırakılış saatlerini ve yolculuk süresini görüntüleyebilirsiniz. Araç bilgileri ve evraklarını, sürücü veya servis sorumlusu bilgi ve evraklarını görüntüleyebilir, uygulama üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Servis saatleri ve diğer
bilgilerini görüntüleyin.

Servis Konumu

Servis aracının hareketlerini servis saatleri içerisinde harita üzerinde canlı izleyebilir ve araç hızını görüntüleyebilirsiniz.

Servis aracınızın konumu
harita üzerinde canlı izleyin.

Servis Güzergah

Servis güzergahını, tüm durakları saat ve sıra bilgisi ile birlikte harita üzerinde görüntüleyin. Sık kullandığınız durağı belirleyin.

Durak ve zamanlarını
görüntüleyin.

Bildirimler ve Ayarlar

Geçmişe dönük gönderilmiş tüm bildirimleri görüntüleyebilir, bildirimlerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Yaklaşma bildirimini size gönderilmesini istediğiniz SMS, çağrı veya uygulama içi bildirim türleri arasından seçebilir ve gönderim zamanlarını düzenleyebilirsiniz.

Bildirim mesafe ve
bölgenizi ayarlayın.

Nasıl Giderim?

Çalıştığınız kuruma gelirken veya kurumdan ayrılırken, farklı bir adresten biniş yapacak veya inecek iseniz, dilediğiniz adresi seçerek oradan geçen servisleri görüntüleyebilirsiniz. Kullanacağınız servis için uygulama üzerinden rezervasyon yapabilir veya doğrudan sürücü ile iletişim kurabilirsiniz.

Geçici ihtiyacınıza
uygun servisi bulun.

Cüzdan

Kurumunuzda binişler ücretli ise, mobil uygulama üzerinden cüzdan hesabı oluşturabilir online bakiye yükleyerek araç binişlerini gerçekleştirirsiniz. Mobil uygulama üzerinden biniş geçmişi ve bakiye durumunu görüntüleyebilirler.

Şikayet ve öneri kayıtlarınızı
takip edin.

QR Okuyucu

Servis binişlerinizi, kart okuyucu yerine yanınızdan hiç ayırmadığınız cep telefonunuzda çalışan vita APP mobil uygulamanız ile gerçekleştirin.

Servise mobil cihazınız
ile biniş yapın.

Şikayet ve Öneri

Şikayet ve öneri ekranında servis firmanıza servis hizmeti ile ilgili veya `uygulama ile ilgili şikayet ve öneri kaydı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz şikayet ve öneri kayıtlarının cevaplarını ve sonuçlarını aynı ekrandan takip edebilirsiniz.

Şikayet ve öneri kayıtlarınızı
takip edin.

Anketler

Servis firmanız tarafından periyodik olarak oluşturulmuş anketlere uygulama üzerinden katılabilirsiniz. Servis firması ve firmanız, sizden gelen cevaplar doğrultusunda sürücü, rehber, araç ve genel hizmet değerlendirmelerini yapar ve aksiyon alır.

Anketlere katılarak
geri bildirimde bulunun.

EK ÖZELLİK ve DONANIMLAR

Firmanız için uygun maliyetler ile daha fazlası

Mobil Yolcu Biniş Sistemi

IOS ve Android olmak üzere her iki platformda da yer alan “vita APP” Yolcu Mobil Uygulaması sayesinde donanım maliyeti ve kurulumu olmadan, yolcuların cep telefonlarına yüklü uygulama ile araç binişlerini kontrol etmek ve anlık olarak raporlamak artık mümkün. Mobil Uygulama aracılığı ile araçların anlık doluluk oranlarını, hangi yolcu nereden, ne zaman, hangi araca biniş yaptığının bilgisi sistem üzerinden anlık olarak raporlanabilmekte. Aynı zamanda saat bazlı talep yoğunluk raporunu, lokasyon bazlı talep yoğunluk raporunu, vb. analiz amaçlı kullanılacak ihtiyaç dahilinde diğer raporları da “vita Monitor” sistemi üzerinden raporlamak mümkün. Mobil Biniş Sistemi turizm firması için iki farklı tahsilat seçeneği barındırıyor. Yolcu, uygulama üzerinde cüzdan hesabı oluşturarak online bakiye yükleyebiliyor ve her biniş için cüzdan hesabında bakiye düşümü sağlanıyor. Diğer bir seçenek ise yolcuya verilen sınırlı veya sınırsız biniş hakkını belirlenen zaman aralığında firma/okul ile mutabakatı sağlanarak yolcu puantajı dökümü ile toplu tahsilat imkanı sunuyor.
Nasıl Çalışır?

Yolcular, servis aracının girişine yapıştırılan Kare Kod’u akıllı cihazlarını yüklü uygulama ile okutarak servis aracına biniş yaparlar. Yolcuların cep telefonu aracılığı ile alınan konum, kişi, araç, güzergah, zaman bilgileri sistem içerisinde yorumlanarak raporlanır. Araç binişlerini sürücü yolcu uygulamaları ekranlarından kontrol edebildiği gibi kendi uygulaması “vita Drive” üzerinden de tüm binişlerin anında kontrolünü sağlar.

Sürücü İş Takip Uygulaması

Sürücü Uygulaması ile araçlarınızın hareketlerini konumlarını, araç hızlarını araçta başka bir donanım olmadan takip edebilirsiniz. Araç gelişlerini ve hız aşımlarınızı raporlayabilirsiniz. Otomatik çetele işleme ile araçlarınızın hareketlerine ve yapılan işleri takip edebilir, puantaj ve hak edişleri doğrudan sürücülerden bilgi alarak hazırlamış olursunuz. Araçlarınızın hangi iş için ne kadar mesafe kat ettiğini ölçümleyebilirsiniz. Hareket bazlı gerçek KM hesaplayabilir, KM birim fiyatı üzerinden fiyatlama yapabilirsiniz. Belirli saat aralığında seferlik olarak fiyatladığınız ring veya shuttle servislerinizin gün içinde kaç hareket yaptıklarını takip edebilir. Anlık olarak kazancınızı ve giderinizi ölçümleyebilirsiniz.

Kartlı Yolcu Biniş Sistemi

Sadece vita Drive sürücü uygulaması ile birlikte çalışan, araç içerisine yerleştirilen bluetooth ara birimi ile araçta bulunan kart okuyucu cihazın haberleşmesini sağlayarak, yolcu binişlerinde kart okutma verisinin anlık takibini sağlayabilirsiniz. Böylelikle araç başına çok düşük maliyetlere kartlı biniş sistemini kurumunuz için sağlayabilir, araç doluluk oranlarını anlık olarak ölçümleyebilirsiniz.