otomatik cetele sistemleri

Otomatik Çetele Sistemleri

Yolcu taşımacılığı sektöründe puantaj, servis firmasının müşterisine ne kadar fatura keseceğini ve aynı puantaj ile tedarikçilerine ne kadar akkediş ödeyeceğini hesaplamak için kullanılır. Servis firmasının gelir ve gider dengesinde en önemli operasyonel ve muhasebesel alandır. Her gün dikkatle tutulması gereken puantaj hesabı büyük hacimli veya vardiyalı projelerde şirket çalışanları için ağır bir iş yükü ve yoğunluk sebebi ile eksik yada fazla hesaplanma ile sonuçlanabilmektedir. Bu hesaplamayı artık otomatize etmek vita Suite ve uygulamaları ile mümkün.

Çalışmayan araçlara para ödemeyin, ödettirmeyin.

QR Barkod veya NFC Etiket ile Çetele

vita ERP sistemi üzerinden servisleriniz için oluşturduğunuz Kare(QR) Kodları veya NFC etiketleri araç giriş ve çıkışlarında vita APP uygulaması okutarak çetele işleyebilirsiniz. Böylelikle puantajlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Sürücü Kartı ile Çetele

Sürücü kartlarınızı, kart okutma cihazını bilgisayar veya cep telefonunuz ile bağlayarak vita ERP sistemi üzerinden sürücüleriniz ile eşlersiniz. Artık kontrol noktanızı belirleyip, araç giriş ve çıkışlarında sürücüleriniz kartlarını okutma cihazına okutması ile çetele işleyebilirsiniz. Böylelikle kuruma gelmeyen sürücü akkediş alamayacaktır.

Vita Drive ile Çetele

Sürücüleriniz, cep telefonlarında yüklü vita Drive İş Takibi Uygulaması ile günlük olarak cep telefonlarına gelen iş emirlerini görüntüler. Servise başlamadan önce ilgili iş emrini başlatan sürücünün takibi başlamış olur. Yolculuk boyunca sürücü cep telefonu üzerinden takip edilir. Servis sonunda sürücü eğer gerekli durumları yerine getirebildi ise servis yolcuğunu tamamlayabilir.

  • Servis Başlatma Zamanı Kontrolü Sürücü servisi başlatabilmesi için servis başlangıç saatleri arasından olmalıdır.
  • Servis Başlatma Alanı Kontrolü Sürücü servisi başlatabilmesi için servis başlangıç lokasyonunu yakınında olmalıdır.
  • Yoklama veya Yolcu Biniş Kontrolü Yolculuğun tamamlanabilmesi için yolcu binişi yapılmış olması gerekir.
  • Servis Bitirme Zamanı Kontrolü Sürücü servisi tamamlayabilmesi için servis bitiş saatleri arasından olmalıdır.
  • Servis Bitirme Alanı Kontrolü Sürücü servisi başlatabilmesi için servis başlangıç lokasyonunu yakınında olmalıdır.

İşin durumuna göre bu kontrollerden bazılarını veya tamamını sağlayabilen sürücücü çetele işleyebilir. Böylelikle servis çetelesi görevini tamamlayabilen sürücü tarafından işlenmiş olur.

Personel Taşımacılığı ile İlgili Ürünler

vita APP Personel
vita APP
Yolcu Mobil Uygulaması
vita Monitor Firma
vita Monitor
Firma Servis Bilgi Ekranı
vita Drive
vita Drive
Sürücü ve Rehber Mobil Uygulaması
vita ERP
vita ERP
Personel Taşımacılığı Yazılımı

Neden Otomatik Çetele

Otomatik çetele ile puantaj hesabınızı hızlı, doğru ve güvenilir hale getirin. Otomatik olarak işlenen çeteleleriniz vita ERP sisteminde tanımlanan servis ücretleri ile birlikte hesaplanır, firma puantajlarınız ve tedarikçi hakedişleriniz otomatik olarak oluşturulur. Böylelikle sadece çalışan araçlara ödeme yaparsınız.

sürücü kartı ile çetele
Denemek ister misiniz?

Demo kullanım için bilgilerinizi bize bırakın size en yakın zamanda dönüş sağlayalım.

  1. Çözümler
  2. Otomatik Çetele Sistemi