otomatik cetele sistemleri

Otomatik Çetele Sistemleri

Puantaj, servis firmasının müşterisine ne kadar fatura keseceğini, servis çetelesi de tedarikçilerine ne kadar hak ediş ödeyeceğini hesaplamak için kullanılır. Servis firmasının gelir ve gider dengesinde en önemli operasyonel ve muhasebesel alandır. Her gün dikkatle tutulması gereken servis çeteleleri, büyük hacimli veya vardiyalı projelerde şirket çalışanları için ağır bir iş yükü olmakla birlikte, yoğunluk sebebi ile eksik yada fazla hesaplanma ile sonuçlanabilmektedir.

Bu hesaplamayı otomatize etmek vita Suite ve uygulamaları ile artık mümkün.

Araçlarınıza çalıştıkları kadar ödeyin, hizmet verdiğiniz kurumlara şeffaf hizmet sunun!

Vita Drive ile Çetele

Sürücülerinizin vita Drive uygulaması kullanımı ile kuruma giriş ve çıkışlarında, servis saati ve konum validasyonları kullanılarak çeteleleri ve puantajları otomatik olarak oluşturulur. Sürücünün uygulamayı açık tutması (arka planda çalışabilir), bu işlem için yeterlidir.

Servis saatleri içerisinde yolcuları, vitaAPP üzerinden aracın konumunu izleyebilmektedir

vitaDrive kullanımı ile vitaERP üzerinden anlık olarak, kaç sürücünüzün görevini tamamladığını, kaç sürücünüzün servis saatinde olduğunu, kaç sürücünüzün göreve geç kaldığını ve kaç sürücünün göreve başlama saatinin yaklaştığını anlık olarak harita üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca sürücülerinize yolcu veya durak listeleri ile oluşturulmuş servis planlarını, iş emri olarak gönderebilir, yolcu binişlerinde yoklama almalarını isteyebilirsiniz

Yolcu Binişi ile Çetele

vita ERP sistemi üzerinden Koltuk Barkodu veya Yolcu Biniş Barkodu oluşturup, aracın koltuklarına veya araç girişine bu etiketleri yapıştırabilir ve yolcuların, binişlerinde vitaAPP uygulaması ile bu barkodaları okutmalarını isteyebilirsiniz.

Bu sayede yolucuların ne zaman, nereden ve hangi servise bindiğini, hangi koltuğa oturduğunu ve servisin doluluk oranını raporlayabilirsiniz. Yolcu tarafından barkod okuması yapıldığında, servisin göreve çıktığı doğrulanır ve aracın çetelesi ve puantajı otomatik olarak oluşur.

Araç İçi Kontrol Barkodu ile Çetele

Öğrenci servislerinde araç içinde öğrenci unutulmasına karşı geliştirdiğimiz yöntemlerden biri olan Araç İçi Kontrol Barkodu, sürücünün öğrencilerini indirdikten sonra aracın içinde arkaya kadar yürüyerek, aracın arka kapısındaki barkodu vita Drive uygulaması ile okutması esasına dayalı olarak çalışır. Sürücü barkodu okuttuğunda velilerine araç içinin kontrol edildiği bilgisi gönderilir ve sürücünün o iş için çetelesi otomatik olarak oluşur.

Araç içini kontrol etmeyen sürücü hak ediş elde edemez.

İşin durumuna göre bu kontrollerden bazılarını veya tamamını sağlayabilen sürücü çetele işleyebilir. Böylelikle servis çetelesi görevini tamamlayabilen sürücü tarafından işlenmiş olur.

Araç Giriş Barkodu ile Çetele

Diğer çetele sistemlerinin kullanılmadığı durumlarda, araçların kelebek camlarına veya uygun bir yerine yapıştıracağınız araç giriş barkodu, hizmet verilen kurumun servis alanında görevlendirilen bir kişi tarafından, uygulama aracılığı ile okutulur. Barkod okutma işleminin kim tarafından ne zaman yapıldığı raporlanarak araçların giriş çıkış saatleri de raporlanabilecektir.

Sürücü Kartı ile Çetele

Sürücü kartlarınızı, vita ERP sistemi üzerinden sürücüleriniz ile eşleştirdikten sonra kontrol noktanızda sürücülerinizin giriş ve çıkışlarda kart okutma cihazlarına kartlarını okutması ile çetele işleyebilirsiniz. Böylelikle kuruma gelmeyen sürücü hak ediş alamayacaktır.

Yolcu Kartı ile Çetele

Akıllı telefon kullanmayan yolcular için, personeli oldukları firma kartlarının vitaERP ile entegre edilmesi sonrası kartlar, vitaDrive üzerinden sürücü aracılığı ile okutularak, yolcunun biniş yeri ve saati belirlenebilmekte ve yolcu binişi doğrulanan aracın çetelesi, otomatik olarak oluşturulmaktadır.

Otomatik çetele sistemlerinden bağımsız olarak, yetki verdiğiniz kullanıcılar tarafından manüel olarak çetele oluşturulabilir, onay hiyerarşisi kurgulayabilirsiniz.

Personel Taşımacılığı ile İlgili Ürünler

vita APP Personel
vita APP
Yolcu Mobil Uygulaması
vita Monitor Firma
vita Monitor
Firma Servis Bilgi Ekranı
vita Drive
vita Drive
Sürücü ve Rehber Mobil Uygulaması
vita ERP
vita ERP
Personel Taşımacılığı Yazılımı

Neden Otomatik Çetele

Otomatik çetele ile puantaj hesabınızı hızlı, doğru ve güvenilir hale getirin. Otomatik olarak işlenen çeteleleriniz vita ERP sisteminde tanımlanan servis ücretleri ile birlikte hesaplanır, firma puantajlarınız ve tedarikçi hakedişleriniz otomatik olarak oluşturulur. Böylelikle sadece çalışan araçlara ödeme yaparsınız.

sürücü kartı ile çetele
Denemek ister misiniz?

Demo kullanım için bilgilerinizi bize bırakın size en yakın zamanda dönüş sağlayalım.

  1. Çözümler
  2. Otomatik Çetele Sistemi