Neden Yolcu Servis Takip Sistemi?

PERSONELİNİZ İÇİN DAHA KONFORLU BİR YOLCULUK…
nasıl giderim?

Nasıl Giderim?

Her zaman kullandığınız adresten farklı bir adrese gitmek istiyorsanız, o adresten geçen servisi, sürücü bilgileri ve aracın doluluk oranı ile birlikte görüntüleyin.

servis aracı ne zaman gelecek

Servis aracı ne zaman gelecek?

Sürekli kullandığınız durağa veya dilediğiniz durağa alarm tanımlayarak SMS, Çağrı veya Uygulama İçi Bildirimlerin herhangi biri ile bildirimler almaya başlayın.

servisim nerede

Servisim Nerede?

vita APP ile servis aracınızı trafik bilgisi ile birlikte harita üzerinde canlı olarak izleyin. Güzergah bilgilerini ve durakları varış saatleri ile birlikte görüntüleyin.

Tüm Özellikler

Personel Girişi

IOS ve Android platformlarda yer alan yolcular için tasarlanmış mobil uygulama; çevrim içi araç takibi, detaylı servis bilgileri, bildirim ayarları, farklı adres kullanım talepleri, cüzdan hesabı gibi ihtiyaçları kapsamaktadır.

Kullanım Kılavuzu.pdf ( 1,4 MB )
personel servis bilgileri ekranı

Servis Bilgileri

Servis ile ilgili bilmeniz gereken her şey mobil uygulamanızda.

Servis bilgilerini, servis durumunu, planlanan alınış ve bırakılış saatlerini ve yolculuk süresini görüntüleyebilirsiniz. Araç bilgileri ve evraklarını, sürücü veya servis sorumlusu bilgi ve evraklarını görüntüleyebilir, uygulama üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Servis Konumu

Servis aracınızı harita üzerinde canlı izleyin.

Servis saatleri içerisinde, servis aracının hareketlerini, harita üzerinde canlı izleyebilir ve araç hızını görüntüleyebilir, trafik yoğunluk haritası ile gerçek zamanlı trafik bilgisine ulaşabilirsiniz. Uygulama üzerinde, konum bilgisi ortalama 3 saniyede bir güncellenerek, mobil tabanlı en iyi konum takibi hizmetini sağlamaktadır.

servis konum takip ekranı
personel nasıl giderim ekranı ekranı

Nasıl Giderim?

Geçici ihtiyacınıza uygun servisi bulun

Çalıştığınız kuruma gelirken veya kurumdan ayrılırken, farklı bir lokasyona gitmek üzere farklı bir servis kullanma ihtiyacınızı, vita APP mobil uygulamanız üzerinden "Nasıl Giderim?" modülü aracılığı ile çözebilirsiniz. Gitmek istediğiniz adresten geçen servisleri görüntüleyerek, servislerin doluluk oranına ve saatlerine bakarak karar verebilir ve seçtiğiniz servise uygulama üzerinden rezervasyon yapabilir veya doğrudan sürücü ile iletişim kurabilirsiniz.

Servis Güzergahı ve Duraklar

Güzergah ve durak bilgilerini görüntüleyin

Seçtiğiniz servisin güzergahını, duraklarını saat ve sırası ile birlikte harita üzerinde görüntüleyebilir, aracın anlık konumunu izleyebilirsiniz. Bulunduğunuz konuma en yakın durağı ve aracın bulunduğunuz durağa varış süresini öğrenebilir, aynı zamanda durağınıza alarm tanımlayarak yaklaşma bildirimi alabilirsiniz.

servis güzergah ekranı
personel bildirim ve ayarlar ekranı

Bildirimler ve Ayarlar

Bildirim mesafe ve bölgenizi ayarlayın.

Gönderilmiş tüm bildirimleri, geçmiş tarihli olarak görüntüleyebilir, bildirimlerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Yaklaşma bildirimini size gönderilmesini istediğiniz SMS, çağrı veya uygulama içi bildirim türleri arasından seçebilir ve gönderim zamanlarını düzenleyebilirsiniz.

bildirim türleri ikonları

QR Barkodum

Kişisel servis barkodunuz uygulamanızda.

Sistem içerisinden her personel için kişisel olarak oluşturulmuş QR barkodu, firmanızda kullandığınız kartınıza yapıştırın veya ekran görüntüsü alarak araç binişlerinde sürücünün telefonu ile okutun. Kart okutma sistemlerine alternatif olarak geliştirilen bu uygulama ile akıllı telefonunuz olmasa da, hangi servise, ne zaman ve nereden biniş yaptığınız, servisin sefer bazlı ve anlık doluluk oranları raporlanabilir.

qr barkodum
personel QR barkod okuyucu ekranı

QR Barkod Okuyucu

Servise mobil cihazınız ile biniş yapın.

Servis binişlerinizi, kart okuyucu yerine yanınızdan hiç ayırmadığınız cep telefonunuzda çalışan vita APP mobil uygulamanız ile gerçekleştirin. Binişlerde HES kodu sorgulamanız yapılarak (opsiyonlu), servise biniş izniniz doğrulanır ve binişlerinizin konum, saat gibi bilgileri sistem içerisinde depolanır.

Daha Fazla Bilgi Alın

Araç Binişleri

Geçmiş binişlerinizi görüntüleyin.

Mobil yolcu biniş veya sisteme entegre edilmiş kart okuyucu sistemler aracılığı ile yaptığınız okutmaları geriye dönük olarak görüntüleyebilirsiniz. Tüm araç binişlerinizi harita üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Araç biniş
Sürücü değerlendirme ekranı

Sürücü Değerlendirme

Servis Personelini Değerlendirin

Hizmet aldığınız servis sürücülerini uygulama üzerinden değerlendirin. Sürücünün toplam puanını ve değerlendirmelerini görüntüleyin. Yaptığınız değerlendirmeler tam gizlilik usulü ile saklanacaktır.

Şikayet ve Öneri

Şikayet ve öneri kayıtlarınızı takip edin.

Yararlandığınız servis hizmetiyle ilgili öneri ve şikayetlerinizi uygulama üzerinden servis firmasına iletin. Servis firması yetkilileri ile birlikte, kurum yöneticileriniz de taleplerinizi görüntülesin. Kaydınızın takibi ve aşamaları raporlansın. vita APP uygulaması ile ilgili soru ve sorunlarınız için ise 7/ 24 Canlı Destek hizmetinden yararlanabilirsiniz.

öğrenci şikayet ve öneri ekranı
giriş yöntemleri

Giriş Yöntemleri

Uygulamaya kurumunuz belirlediği yöntem ile giriş yapın.

Uygulamaya giriş için kullandığınız ve uygulama aracılığı ile edinilen bilgileri Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında saklar ve işleriz. Ancak yine de sistem içerisinden her personel için oluşturulmuş benzersiz personel ID’leri ile personel bilgilerini vita’ya kayıt etmeden kullanıcı girişi sağlayabilirsiniz. KVKK Aydınlatma metnine uygulama girişinizde erişebilirsiniz.

Cüzdan

Mobil ödeme kolaylığını deneyimleyin

Kurumunuzda servis kullanımları ücretli ise, mobil uygulama üzerinden cüzdan hesabı oluşturabilir, hesabınıza online bakiye yükleyerek, araç binişlerinizi gerçekleştirirsiniz. Mobil uygulama üzerinden biniş geçmişi ve bakiye durumunu görüntülenebilmektedir.

personel cüzdan ekranı
anket ekranı

Anket

Anketlere katılarak geri bildirimde bulunun.

Servis firmanız tarafından periyodik olarak oluşturulmuş anketlere uygulama üzerinden katılabilirsiniz. Servis firması ve firmanız, sizden gelen cevaplar doğrultusunda sürücü, rehber, araç ve genel hizmet değerlendirmelerini yapar ve aksiyon alır.

Ek Özellik ve Donanımlar

Firmanız için Uygun Maliyetler ile Daha Fazlası
mobil biniş ekranlari

Nasıl Çalışır

Yolcular, servis aracının girişine yapıştırılan QR Barkodu vita APP Yolcu Mobil Uygulaması ile okutarak servis aracına biniş yaparlar. Yolcuların cep telefonu aracılığı ile alınan konum, kişi, araç, güzergah, zaman bilgileri sistem içerisinde yorumlanarak raporlanır. Araç binişlerini sürücü, yolcu uygulamaları ekranlarından kontrol edebildiği gibi, kendi uygulaması “vita Drive” üzerinden de anlık kontrol edebilmektedir.

Mobil Yolcu Biniş Sistemi

IOS ve Android olmak üzere her iki platformda da yer alan “vita APP” Yolcu Mobil Uygulaması sayesinde, donanım maliyeti ve kurulumu olmadan, yolcuların cep telefonlarına yüklü uygulama ile araç binişlerini kontrol etmek ve anlık olarak raporlamak artık mümkün. Mobil Uygulama aracılığı ile araçların anlık doluluk oranlarını, hangi yolcunun nereden, ne zaman, hangi araca biniş yaptığının bilgisi, sistem üzerinden anlık olarak raporlanabilmekte. Aynı zamanda, saat bazlı talep yoğunluk raporu, lokasyon bazlı talep yoğunluk raporu gibi analiz amaçlı kullanılacak diğer raporları da “vita Monitor” sistemi üzerinden raporlamak mümkün. Mobil Biniş Sistemi, servis firması için iki farklı tahsilat seçeneği barındırıyor. Yolcu, uygulama üzerinde cüzdan hesabı oluşturarak online bakiye yükleyebiliyor ve her biniş için cüzdan hesabında bakiye düşümü sağlanıyor. Diğer bir seçenek ise; yolcuların QR Barkod okutmalarından doğru, yolcu bazlı puantaj oluşturulması ve belirli periyodlarda mutabakat ve tahsilat yapılması.

Daha Fazla Bilgi Alın

Sürücü İş Takip Mobil Uygulaması

vita Drive Sürücü İş Takip Mobil Uygulaması ile araçlarınızın hareketlerini, konumlarını, araç hızlarını, araçta başka bir donanım olmadan takip edebilirsiniz. Araç gelişlerini ve hız aşımlarınızı raporlayabilirsiniz. Otomatik çetele işleme ile araçlarınızın hareketlerine ve yapılan işleri takip edebilir, puantaj ve hak edişleri doğrudan sürücü uygılamasından alınan gerçek datalar ile hazırlamış olursunuz. Araçlarınızın hangi iş için ne kadar mesafe kat ettiğini ölçümleyebilirsiniz. Hareket bazlı gerçek KM hesaplayabilir, KM birim fiyatı üzerinden fiyatlama yapabilirsiniz. Belirli saat aralığında seferlik olarak fiyatladığınız ring veya shuttle servislerinizin gün içinde kaç hareket yaptıklarını takip edebilir. Anlık olarak kazancınızı ve giderinizi ölçümleyebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Alın
personel servisi sürücü iş takibi uygulama ekranları
kartlı servis biniş ekranlari

Kartlı Yolcu Biniş Sistemi

Araç içerisine yerleştirilen Bluetooth HUB aracılığı ile araçta bulunan kart okuyucu cihazın vita Drive Sürücü İş Takip Uygulaması ile haberleşmesini sağlayarak, yolcu binişlerinde kart okutma verisinin anlık takibini sağlayabilirsiniz. Böylelikle kurumunuz için kartlı biniş sistemini araç başına çok düşük maliyetlere sağlayabilir, araç doluluk oranlarını anlık olarak ölçümleyebilirsiniz.

Transfer Talep, Dağıtım ve Rezervasyon Sistemi

Transfer hizmetlerinizi, firmanıza özel olarak tasarlanmış talep ve takip ekranları ile yönetin. Kurumsal veya bireysel müşterileriniz taleplerini, vita APP mobil uygulaması veya web sitenizden üzerinden iletebilir, online ödeme yapabilir, siz de tek ekran üzerinden araç planlaması yaparak bilgileri U- EDTS’ye aktarıp çıktı oluşturabilir, sürücüye iş emri gönderebilirsiniz. Sürücünün iş emrini kabul etmesi ile müşteri bilgilendirmesi ve araç takibi anlık olarak gerçekleşecektir. Aracın görev süreçlerini takip ederek, transferin tüm adımlarını harita ve liste üzerinde görüntüleyebilir ve müşterinize hizmet değerlendirme anketi gönderebilirsiniz.

vita Transfer
vita Transfer

Teknik Özellikler

ANDROID IOS
Minimum İşletim Sistemi Android 5.0 ve sonrası IOS 11 ve sonrası
Uygulama Boyutu 29,73 MB 47,1 MB
Mevcut Sürüm 1.7.0 5.1.3
Son Güncelleme Tarihi 13 Mart 2021 12 Mart 2021
Konum Erişim İzni EVET EVET
Kamera Erişim İzni EVET EVET
Telefon Erişim İzni EVET EVET
İndirme Bağlantıları

İlgili Ürünlerimiz

vita APP ile Entegre Çalışabilen Ürünlerimiz
vita APP'ı Değerlendirin
  1. Ürünler
  2. vita Suite
  3. vita APP | Personel