mobil yolcu binis sistemi

Mobil Uygulama ile Servise Biniş

Teknolojinin gelişimi imkanların artması sayesinde maliyet ve uygulanabilirlik açısından tüm sektörler için her geçen gün daha fazla avantaj sağlanabiliyor. Kişilerde mobil uygulama kullanım oranı her geçen gün yüksek bir ivme ile artması cihaz bağımsız teknolojilerin uygulama alanlarını genişleterek, sabit cihaz maliyetlerini ortadan kaldırıyor.

IOS ve Android olmak üzere her iki platformda da yer alan “vita APP” Yolcu Mobil Uygulaması sayesinde donanım maliyeti ve kurulumu olmadan, yolcuların cep telefonlarına yüklü uygulama ile araç binişlerini kontrol etmek ve anlık olarak raporlamak artık mümkün. Mobil Uygulama aracılığı ile araçların anlık doluluk oranlarını, hangi yolcu nereden, ne zaman, hangi araca biniş yaptığının bilgisi sistem üzerinden anlık olarak raporlanabilmekte. Aynı zamanda saat bazlı talep yoğunluk raporunu, lokasyon bazlı talep yoğunluk raporunu, vb. analiz amaçlı kullanılacak ihtiyaç dahilinde diğer raporları da “vita Monitor” sistemi üzerinden raporlamak mümkün.

Mobil Biniş Sistemi turizm firması için iki farklı tahsilat seçeneği barındırıyor. Yolcu, uygulama üzerinde cüzdan hesabı oluşturarak online bakiye yükleyebiliyor ve her biniş için cüzdan hesabında bakiye düşümü sağlanıyor. Diğer bir seçenek ise yolcuya verilen sınırlı veya sınırsız biniş hakkını belirlenen zaman aralığında firma/okul ile mutabakatı sağlanarak yolcu puantajı dökümü ile toplu tahsilat imkanı sunuyor.

Nasıl Çalışır?

Yolcular, servis aracının girişine yapıştırılan Kare Kod’u akıllı cihazlarını yüklü uygulama ile okutarak servis aracına biniş yaparlar. Yolcuların cep telefonu aracılığı ile alınan konum, kişi, araç, güzergah, zaman bilgileri sistem içerisinde yorumlanarak raporlanır. Araç binişlerini sürücü yolcu uygulamaları ekranlarından kontrol edebildiği gibi kendi uygulaması “vita Drive” üzerinden de tüm binişlerin anında kontrolünü sağlar.

Sürücü Uygulaması ve Faydaları

Mobil Biniş Sistemi, “vita Drive” Sürücü Uygulaması ile entegre çalışabiliyor. Sürücü Uygulaması;

  • Anlık GPS Konum ve Hız Takibi
  • Hareket Yönetimi ve Hakediş Hesaplama
  • Yolcu Biniş Kontrolü

Otomatik çetele işleme ile araçlarınızın hareketlerine ve yapılan işleri takip edebilir, puantaj ve hak edişleri doğrudan sürücülerden bilgi alarak hazırlamış olursunuz.

Araçlarınızın hangi iş için ne kadar mesafe kat ettiğini ölçümleyebilirsiniz. Hareket bazlı gerçek KM hesaplayabilir, KM birim fiyatı üzerinden fiyatlama yapabilirsiniz.

Belirli saat aralığında seferlik olarak fiyatladığınız ring veya shuttle servislerinizin gün içinde kaç hareket yaptıklarını takip edebilir. Anlık olarak kazancınızı ve giderinizi ölçümleyebilirsiniz.

Personel Taşımacılığı ile İlgili Ürünler

vita APP Personel
vita APP
Yolcu Mobil Uygulaması
vita Monitor Firma
vita Monitor
vita Drive
vita Drive
vita ERP
vita ERP

Yolcu Cüzdanı ile Ödeme

Yolcularınınız Mobil Uygulama üzerinden oluşturdukları Cüzdan Hesaplarına Online bakiye yükleyerek araç binişlerini gerçekleştirirler. Mobil Uygulama üzerinden biniş geçmişi ve bakiye durumunu görüntüleyebilirler.


Ay Sonu Mutabakat ile Ödeme

Yolcularınıza tanımladığınız sınırsız veya sınırlı biniş hakları ile binişlerini gerçekleştirirler. Ay sonu veya belirlediğiniz aralıklarda yolcu biniş raporu ile mutabakata varabilirsiniz.


Diğer Özellikler

Yolcularınız Mobil Uygulama servis bilgileri, araç bilgileri, güzergahlar, sürücü bilgileri ve servis hizmeti ile ilgili tüm detayları görüntüleyebilir.

vita Monitor Firma ve vita Monitor Okul Bilgi ekranları üzerinden analiz ve raporlamaları anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Araç doluluk oranlarını, detaylı yolcu binişlerini konum, servis, zaman ve yolcu bilgileri ile birlikte raporlayabilirsiniz.

mobil cüzdan hesabı ile servise mobil binis
Denemek ister misiniz?

Demo kullanım için bilgilerinizi bize bırakın size en yakın zamanda dönüş sağlayalım.

  1. Çözümler
  2. Mobil Yolcu Biniş Sistemi