mobil yolcu binis sistemi

Mobil Uygulama ile Servise Biniş

Teknolojinin günlük hayatımızın içine hızla entegre olması ve kişilerde mobil uyulama kullanım oranının her geçen gün yüksek bir ivme ile artmasıyla birlikte, tüm sektörler için son kullanıcıya ulaşmak da kolaylaştı.

Yolcu Taşımacılığı sektörü için IOS ve Android olmak üzere her iki platformda da yer alan “vita APP” Yolcu Mobil Uygulaması sayesinde, donanım maliyeti ve kurulumu olmadan, yolcuların cep telefonlarına yüklü uygulama ile araç binişlerini kontrol etmek ve anlık olarak raporlamak artık mümkün! Mobil uygulama aracılığı ile; araçların anlık doluluk oranlarının, hangi yolcunun nereden, ne zaman, hangi araca biniş yaptığının, hangi koltuğa oturduğunun ve olası bir COVID-19 vakasında araç içindeki temaslılarının bilgisi, sistem üzerinden anlık olarak raporlanabilmektedir. Aynı zamanda yolcular bu uygulama ile servis bilgilerine, servislerin vardiya planlarına kolaylıkla erişebilirken, servis hizmeti alan firmalar da “vita Monitor” sistemi üzerinden, saat bazlı talep yoğunluk raporu, lokasyon bazlı talep yoğunluk raporu, vb. analiz amaçlı kullanılacak raporları internete bağlanabilen herhangi bir cihaz aracılığı ile rahatlıkla raporlayabilmekte ve servis hizmetine yönelik ihtiyaçlarını analiz edebilmektedir.

Mobil Biniş Sistemi aynı zamanda servis firması için tahsilat seçenekleri de barındırıyor. Yolcu, uygulama üzerinde cüzdan hesabı oluşturarak online bakiye yükleyebiliyor ve her biniş için cüzdan hesabında bakiye düşümü sağlanıyor. Diğer bir seçenek ise yolcuya verilen sınırlı veya sınırsız biniş hakkını, belirlenen zaman aralığında firma/okul ile mutabakat sağlanarak yolcu puantajı dökümü ile toplu tahsilat imkanı.

Nasıl Çalışır?

Yolcular, servis aracının girişine yapıştırılan QR kodu, akıllı cihazlarını yüklü uygulama ile okutarak servis aracına biniş yaparlar. Yolcuların cep telefonu aracılığı ile alınan konum, kişi, araç, güzergah, zaman vb. bilgileri sistem içerisinde yorumlanarak raporlanır. Araç binişlerini sürücü, yolcu uygulamaları ekranlarından kontrol edebildiği gibi kendi uygulaması “vita Drive” üzerinden de tüm binişlerin anında kontrolünü sağlar.

Vita Drive Sürücü İş Takibi Mobil Uygulaması ve Faydaları

Mobil Biniş Sistemi, “ vita Drive ” Sürücü İş Takip Mobil Uygulaması ile entegre çalışabiliyor. Peki ne sağlıyor?

  • • Anlık GPS Konum ve Hız Takibi
  • • Hareket Yönetimi ve Hakediş Hesaplama
  • • Yolcu Biniş Kontrolü
  • • Otomatik Çetele/ Dinamik Hesaplama
  • • Hareket bazlı gerçek km ve km bazlı fiyat hesaplama
  • • Vardiya ve ring servisleri için sefer sayısı ve hesaplama ve fiyatlandırma

Personel Taşımacılığı ile İlgili Ürünler

vita APP Personel
vita APP
Yolcu Mobil Uygulaması
vita Monitor Firma
vita Monitor
vita Drive
vita Drive
vita ERP
vita ERP

Yolcu Cüzdanı ile Ödeme

Yolcularınınız mobil uygulama üzerinden oluşturdukları cüzdan hesaplarına online bakiye yükleyerek araç binişlerini gerçekleştirirler. Mobil Uygulama üzerinden biniş geçmişi ve bakiye durumunu görüntüleyebilirler.


Ay Sonu Mutabakat ile Ödeme

Yolcularınız, tanımladığınız sınırsız veya sınırlı biniş hakları ile binişlerini gerçekleştirirler. Ay sonu veya belirlediğiniz aralıklarda yolcu biniş raporu ile mutabakata varabilirsiniz.


Diğer Özellikler

Yolcular Mobil Uygulamalarından, servis bilgilerini (sürücü, araç vb), kurumdaki diğer servislerin güzergahlarını, sürücü bilgilerini ve evraklarını görüntüleyebilir, uygulama üzerinden iletişime geçebilir ve servis hizmeti ile ilgili görmelerini istediğiniz diğer detaylara erişebilirler.

Yöneticiler ise vita Monitor Firma ve vita Monitor Okul Bilgi ekranları üzerinden analiz ve raporlamaları anlık olarak görüntüleyebilir, araç doluluk oranlarını, detaylı yolcu binişlerini, konum, servis, zaman, koltuk numarası ve yolcu bilgileri ile birlikte raporlayabilirler.

mobil cüzdan hesabı ile servise mobil binis
Denemek ister misiniz?

Demo kullanım için bilgilerinizi bize bırakın size en yakın zamanda dönüş sağlayalım.

  1. Çözümler
  2. Mobil Yolcu Biniş Sistemi