qr ile servis kontrol karikatürü

Neden Öğrenci Servisi Kontrol Sistemi

Son zamanlarda okul servislerinde öğrenci unutma sebebi ile yaşanan üzücü olaylar, öğrenci taşımacılığı hizmeti veren ve hizmetten yararlanan kişileri farklı alternatifler aramaya yönlendirmiştir. Bu ihmalin önüne geçmek amacıyla firmamız birden fazla çözüm geliştirmiştir. Bu çözümler sürücü, servis rehberi veya servis yetkilisine servis bitiminde araç içini kontrol etme zorunluluğu getirmiştir.

Çünkü en değerli varlıklarımız çocuklarımız!

Servis aracının kontrol edilmesi aynı zamanda unutulan çanta, giysi veya özel eşyanın erken bulunmasına yardımcı olur.

Nasıl Çalışır?

Sabah tüm öğrencilerin toplayan ve okula giriş yapan servis sürücüsünün görevini tamamlayabilmesi için öğrencilerini indirdikten sonra, servis aracının arka kısmında bulunan NFC etiketi veya QR barkodu akıllı cihazı ile okutması veya her dakika farklı şifre üreten numaratördeki şifreyi kodlaması gerekir. Bu kontrol sürücünün, rehberin veya servis yetkilisinin aracın arka koltuğuna kadar gitmesini gerektirdiğinden, araçta unutulan öğrenci veya eşya olup olmadığı kontrol edilmiş olur. Aynı şekilde çıkış servisinde son öğrencisini indiren sürücü, araç içini kontrol ederek servis bitişini onaylar. Servis bitişi onaylandığında, hak edişlerin hesaplandığı vita ERP üzerinde aracın günlük çetelesi işlenmiş olur ve velilere aracın okula vardığı ve kontrol edildiği bilgisi iletilir.

okul servis aracı kontrol edilmedi mesajı

Kontrol edilmeyen aracın sürücüsü, önce bildirim daha sonrasında sesli çağrı ile uyarılır. Bu bilgi aynı zamanda servis firma yetkilileri ile paylaşılır. Son olarak kritik zamana kadar kontrol edilmeyen aracın bilgisi sırası ile okul yetkilisi ve öğrenci velileri ile paylaşılır. Araç içini kontrol etmeyen sürücü günlük hak edişini alamayacaktır.

Öğrenci Taşımacılığı ile İlgili Ürünler

vita APP Öğrenci
vita APP
Veli Mobil Uygulaması
vita Monitor Okul
vita Monitor
Okul Servis Bilgi Ekranı
vita Drive
vita Drive
Sürücü ve Rehber Mobil Uygulaması
vita ERP
vita ERP
Öğrenci Taşımacılığı Yazılımı

Kontrol Yöntemleri Nelerdir?

Öğrenci servis kontrolü kapsamında 3 farklı yöntem mevcuttur.

  • QR Barkod ile kontrol
  • NFC Etiket ile kontrol
  • Numaratör Cihazı ile kontrol

QR Barkod ve NFC Etiket doğrudan aracın arkasına yapıştırılır. NFC etiket yapıştırıldığı yerden söküldüğünde işlevini kaybetmektedir.

Numaratör cihazı aracın arkasına monte edilir. Numaratör cihazı pille çalışabilir ve her dakika farklı 4 haneli şifre üretir.

numaratör ile öğrenci servis kontrolü
Denemek ister misiniz?

Demo kullanım için bilgilerinizi bize bırakın size en yakın zamanda dönüş sağlayalım.

  1. Çözümler
  2. Öğrenci Servis Kontrol Sistemi