vita Öğrenci Servis Takip ve Veli Bilgilendirme Sistemi

vita Öğrenci Servis Takip ve Veli Bilgilendirme Sistemi, okul servisi kullanan öğrencilerin güvenli ve izlenebilir bir şekilde evden okula ve okuldan eve yolculuklarına eşlik eden mobil tabanlı akıllı öğrenci servis takip sistemidir. Okul servisi hizmet kalitesini iyileştirerek, günlük hayatı kolaylaştırmak, veli endişelerine son vermek ve öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla hizmet alan kurum ve kuruluşların tüm talep ve beklentilerini karşılayacak çözümleri uygun fiyata sunar.

Öğrenci Servis Takip ve Bilgilendirme Sistemimiz, araç içerisinde başka herhangi bir donanıma (GPS cihazı veya Tablet gibi) ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir. Tüm veriyi sürücü veya rehberin akıllı cep telefonunda çalışan vita Drive uygulamasından alır. Montaj ve fiziksel kurulum gerektirmeyen sistem, kolay kullanımı ve kurulumu ile bir iş günü içerisinde kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Olası araç ve sürücü değişikliklerinde sistem aksamadan devam edebilmektedir.

vita Öğrenci Servis Takip ve Veli Bilgilendirme Sistemi; veliler, okul, sürücü/rehber ve servis firması ve için 4 ayrı mobil ve web tabanlı uygulama sunar.
Veliler vita APP ile okul servisi detaylarına, servis aracı bilgilerine, sürücü ve rehber iletişim ve evrak bilgilerine ulaşabilir. Araç konumunu ve hızını anlık olarak takip edebilir ve trafik durumunu kontrol edebilir. Servis aracı eve yaklaştığında, öğrenci iniş ve binişleri ve yeri hakkında, araç okula vardığında ve ayrıldığında bildirimler alabilir ve bu bildirimleri yönetebilir. Servis sürücüsüne öğrencinin servisi kullanmayacağı bilgisini gönderebilir. Daha detaylı bilgi için vita APP'a bakınız.
Okul yetkilileri vita Monitor ile detaylı servis ve güzergah bilgilerine, sürücü ve rehber evrak bilgilerine, hız aşımı bilgilerine ve öğrencilerin iniş biniş saat ve konumu gibi detaylara ulaşabilir. Raporlamalar ile servis araçlarının zamanında gelip gelmediğini, öğrencilerin servis bekletme sürelerini, öğrencilerin serviste ne kadar süre geçirdiğini, veli şikayetlerini analiz edebilirler. Daha detaylı bilgi için vita Monitor'e bakınız.
Sürücü veya servis rehberleri vita Drive ile güzergah detaylarına, öğrenci bilgilerine ulaşabilir, navigasyon özelliği ile öğrenci adreslerini kolayca bulabilirler. Daha detaylı bilgi için vita Drive'a bakınız.
Servis firması vita ERP kurumsal kaynak planlama sistemi ile çok daha fazlasına sahip olur. Daha detaylı bilgi için vita ERP'e bakınız.

Servis öğrencinin evine ulaştığında, öğrencinin servise binene kadar geçen süre “servis bekletme süresi” olarak hesaplanmaktadır.

Nasıl Çalışır?

Sisteme kaydı yapılan öğrencilerin, semt bazında veya kuruma olan uzaklıklarına göre servis ücretleri belirlenir. Öğrenci alınış bırakılış saatleri, mesafe ve güzergah süreleri Premium Google Maps aracılığı ile hesaplanarak optimal servis rotaları belirlenir. Onaylanmış güzergahlar, sürücülere iş emri olarak gönderilir. Tüm güzergah detayını görüntüleyen sürücünüz, iş emrini onaylayarak görevine başlamış olur. Servisin başlaması ile birlikte sıradaki öğrencinin velisine, otomatik olarak servisin yaklaşmakta olduğu bilgisi gönderilir. Bu süreçte veli vita APP üzerinden servisin konumunu anlık olarak takip edebilir. Servis öğrenciyi almak üzere adrese ulaştığında, öğrencinin servisi bekletme süresi hesaplanır. Öğrenci servise biniş yaptığında, sürücü uygulamasından veliye durum bilgisi gönderilir. Bu sistem bileklik, kart ve parmak okuyucu gibi alternatif biniş kontrol uygulamaları ile entegre çalışabilmektedir. Servis aracı okula ulaşıp, öğrencilerini indirdikten sonra araç içi kontrol sistemlerimizden biri aracılığı ile kontroller sağlanır ve velilere bilgilendirme yapılır. Okuldan eve dönüş senaryosunda da benzer şekilde, öğrencilerin okuldan hareket ettiği ve eve vardığı bilgisi velilere bildirilir. Sürücünün günlük görevini tamamlayabilmesi için, araç içini kontrol ederek servis bitişini onaylaması gerekir. Böylelikle eğitim öğretim yılı boyunca, tüm öğrencilerin ve servis hareketlerinin servis saatleri içinde güvenli takibi sağlanmış olur.

Araç İçi Kontrol Sistemleri

Sabah tüm öğrencilerin yoklamasını tamamlayan ve okula varış yapan servis sürücüsünün görevini tamamlayabilmesi için öğrencilerini indirdikten sonra, servis aracının arka kısmında bulunan NFC etiketi veya QR barkodu akıllı cihazı ile okutması veya her dakika farklı şifre üreten numaratördeki şifreyi kodlaması gerekir. Bu kontrol, sürücünün aracın arka koltuğuna kadar gitmesini gerektirdiğinden, araçta unutulan öğrenci veya eşya olup olmadığı kontrol edilmiş olur. Aynı şekilde çıkış servisinde son öğrencisini indiren sürücü, araç içini kontrol ederek servis bitişini onaylar. Servis bitişi onaylandığında, hak edişlerin hesaplandığı vita ERP üzerinde aracın günlük çetelesi işlenmiş olur ve velilere aracın okula vardığı ve kontrol edildiği bilgisi iletilir.

okul servis aracı kontrol mesajı

Kontrol edilmeyen aracın sürücüsü önce bildirim daha sonrasında sesli çağrı ile uyarılır. Bu bilgi aynı zamanda servis firma yetkilileri ile paylaşılır. Son olarak kritik zamana kadar kontrol edilmeyen aracın bilgisi sırası ile okul yetkilisi ve öğrenci velileri ile paylaşılır.

Öğrenci Taşımacılığı ile İlgili Ürünler

vita APP Öğrenci
vita APP
Veli Mobil Uygulaması
vita Monitor Okul
vita Monitor
Okul Servis Bilgi Ekranı
vita Drive
vita Drive
Sürücü ve Rehber Mobil Uygulaması
vita ERP
vita ERP
Öğrenci Taşımacılığı Yazılımı

Bildirimler

Öğrenci servis takibi kapsamında vita Drive sürücü uygulaması tarafından velilere 7 farklı bildirim gönderilmektedir.

  • Sabah Servis Yaklaşma Bildirimi
  • Sabah Öğrenci Yoklama Bildirimi
  • Sabah Servis Okula Vardı ve Araç İçi Kontrol Edildi Bildirimi
  • Akşam Öğrenci Yoklama Bildirimi
  • Akşam Servis Okuldan Ayrıldı Bildirimi
  • Akşam Servis Yaklaşma Bildirimi
  • Akşam Öğrenci İndi Bildirimi

Bildirimler SMS, Çağrı veya PUSH (Uygulama İçi Bildirim) olarak 3 tipte gönderilmektedir. Bu bildirimler veliler veya servis firması yöneticisi tarafından düzenlenebilmekte, kullanılmak istenilen bildirim tipine izin verilip kullanılmak istenmeyen bildirim tipi engellenebilmektedir. PUSH Bildirim alabilmek için velinin telefonunda vita APP uygulaması yüklü olması gerekmektedir.


Konum Takibi

Harita üzerinden anlık araç konumunu gerçek trafik datası ile birlikte takip edebilir ve aracın anlık hızını görüntüleyebilirsiniz. Servis konumu harita ekranı üzerinden ortalama 3 saniyede bir güncellenmektedir.

Denemek ister misiniz?

Demo kullanım için bilgilerinizi bize bırakın size en yakın zamanda dönüş sağlayalım.

veya

aşağıdaki bağlantıları kullanarak bu sayfayı paylaşabilirsiniz.

  1. Çözümler
  2. Öğrenci Servis Takip Sistemi