Neden Kullanmalıyım?

Servis hizmeti ile ilgili sorularınızın cevaplarını tek tuşla öğrenin, sorunsuz ve kaliteli bir servis hizmeti deneyimini yaşayın!
 • Hangi öğrenci, hangi servisle taşınıyor?
 • Servis araçları zamanında geliyor mu?
 • Servis araçları trafikte hız sınırlarına uyuyor mu?
 • Öğrenciler servisleri ne kadar bekletiyor?
 • Öğrencileri taşıyan servis araçlarının, sürücülerin ve servis rehberlerinin evrakları tam mı?
 • Öğrenciler ev adreslerin de mi iniyor- biniyor?
 • Öğrenciler serviste ne kadar süre geçiriyor?
 • Hangi araçlar neden geç kalıyor?
 • Güzergahlar ne kadar sürüyor?
 • Kaç veli hizmetten şikayetçi, bu şikayetlere nasıl geri dönüşler yapılmış?

Tüm Özellikler

Okul Yetkilisi Bilgi Ekranı

Web platformda yer alan okul yöneticileri için tasarlanmış takip ekranlarıdır; çevrim içi araç takibi, detaylı servis bilgileri, araç hız aşımları, öğrenci iniş ve binişleri, veli öneri ve şikayetleri, raporlar gibi okul yetkilisinin ihtiyaçlarının tümünü kapsamaktadır.

tüm servis bilgileri ekranı

Servisler

Tüm okul servislerinin bilgilerini listeleyin, güzergahları ve öğrencileri harita üzerinde toplu olarak görüntüleyin. Sürücü ve servis rehberi bilgilerini ve evraklarını görüntüleyin. Süresi dolan evrakları tespit edin. Servisin tahmini süresini ve mesafesini, başlangıç ve bitiş noktalarını görüntüleyin. Öğrencilerin iniş biniş saatleri ve sırasını, serviste geçirdikleri süreleri görüntüleyin. Servis listelerinizi excel veya pdf formatta dışarı aktarın.

Araçlar

Servislerde çalışan tüm araçları anlık olarak takip edin ve geçmiş hareketlerini görüntüleyin. Araçların marka ve modellerini, evraklarını görün, süresi geçen evrakları tespit edin.

araç takip ekranı

Canlı Veri

Servislerin harita üzerinde anlık konumlarını izleyin ve anlık hızlarını görüntüleyin. Öğrencilerin alınış/ bırakılış yerlerini harita üzerinde görüntüleyin.

canlı veri

Geçmiş İzleme

Seçilen tarih aralığında aracın harita üzerindeki hareketini izleyin. Seçilen tarih aralığında yapılan mesafeyi ve taşınan öğrenci bilgilerini görüntüleyin.

geçmiş izleme

Raporlar

Seçilen tarih aralığında aracın kuruma giriş ve çıkışlarını görüntüleyin. Erken ve geç giriş-çıkışları tespit edin. Öğrenci servis listelerini görüntüleyin.

raporlar

İniş - Binişler

Seçtiğiniz tarih aralığında toplam öğrenci sayılarını görüntüleyin. Araçların kapasitesi ile oranlanmış olarak okul servislerinin doluluk oranlarını öğrenin. Öğrencilerin servise biniş ve iniş saatlerini, hangi servisi kullandığını harita üzerinde görüntüleyerek bilgilenin.

anlık doluluk oranı sayfası
öğrenci ikonu

Öğrenciler

Öğrencilerinizin servis bilgilerini, serviste geçirdiği süreyi, okula olan uzaklığını ve ortalama servisi bekletme süresini öğrenin. Günlük olarak servis yoklamasını ve alınış bırakılış adreslerini/ saatlerini ve sırasını görüntüleyin. Veli tarafından iletilen servis kullanmama bilgisini servis firmasına iletin ve öğrencinin anlık olarak serviste olup olmadığını öğrenin. Velisi tarafından iletilmiş şikayet ve önerileri, servis firmasının cevabı ile birlikte görüntüleyin

Öneri ve Şikayet

Velilerinizin okul servis taşımacılığı hizmeti ile ilgili şikayetlerini görüntüleyin. Varsa şikayetiniz aynı ekran üzerinden servis firmanıza bildirin. Sizler ve velileriniz şikayetlerini bildirirken fotoğraf veya dilediğiniz formatta dosya yükleyin. Şikayetlerin açıklamasını ve uygulamasını takip edin. Tüm şikayetlerinizi arşivleyin.

öneri ve şikayet ekranı
Gezi talep ekranı

Gezi- Ekstra İş Talep

Servis firmasından talep edeceğiniz gezi- görev gibi ekstra iş taleplerinizi sistem üzerinden iletin ve servislerin gerçek km ve süre bilgileri takip edin. Belirlediğiniz parametreler üzerinden fiyatlandırma kendiliğinden oluşsun.

Araç Denetim

Araçların periyodik olarak denetlenmesini sağlayabilir, denetim sonuçlarını ve yapılan uygulamaları araçların görselleriyle birlikte görüntüleyerek, raporlayabilirsiniz.

araç denetim tablet ekranı
monitor raporlar ekranı

Raporlar

Hareket dökümü, araç girişleri, öğrenci binişleri ve hız aşımları gibi toplu rapor ekranlarından dilediğiniz bilgiye en hızlı şekilde ulaşın. Özel olarak talep ettiğiniz rapor olursa tarafımıza ulaşın ve sizin için geliştirelim.

Ek Özellik ve Donanımlar

Aklınız Serviste Kalmasın
öğrenci servis kontrol ekranı

Araç İçi Kontrol Sistemleri

Sabah tüm öğrencilerin yoklamasını tamamlayan ve okula varış yapan servis sürücüsünün görevini tamamlayabilmesi için öğrencilerini indirdikten sonra, servis aracının arka kısmında bulunan QR barkodu, akıllı cihazı ile okutması veya her dakika farklı şifre üreten numaratördeki şifreyi kodlaması gerekir. Bu kontrol, sürücünün aracın arka koltuğuna kadar gitmesini gerektirdiğinden, araçta unutulan öğrenci veya eşya olup olmadığı kontrol edilmiş olur. Aynı şekilde çıkış servisinde son öğrencisini indiren sürücü, araç içini kontrol ederek servis bitişini onaylar. Servis bitişi onaylandığında, hak edişlerin hesaplandığı vitaERP üzerinde aracın günlük çetelesi işlenmiş olur ve velilere aracın okula vardığı ve kontrol edildiği bilgisi iletilir.

Daha Fazla Bilgi Alın

Araç Kamerası ve Sensörler

Aynı servisi kullanan tüm velilerden izin alındığı durumda, servis aracında bulunan araç içi kamerası ile servis saatleri içerisinde, servis içini canlı izleyebilirsiniz. Araçta vitaSense Koltuk Sensoru donanımı bulunması durumunda, öğrencinizin oturduğu koltuğun durumunu görüntüleyebilir, servis bitiminde koltuk sensörünün halen aktif olması durumunda siz ve sürücü aynı anda bildirim alabilirsiniz. Isı sensörü ile araç içi sıcaklığını anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

araç kamerası ve sensörler ekranı
Sürücü Uygulaması ikonu

Sürücü İş Takip Mobil Uygulaması

vita Drive Sürücü İş Takip Mobil Uygulaması, sürücüler (veya servis rehberi) tarafından öğrenci yoklamalarının alındığı ve araçların hareketlerini, konumlarını, araç hızlarını, araçta başka bir donanım olmadan takip edebilmeye yarayan uygulamamızdır. Sürücüler uygulama üzerinden servisi başlatıp, araç içini kontrol ederek bitirdiklerinde hak edişleri servis firmasının vita ERP sisteminde otomatik olarak oluşmaktadır. vita ERP kullanıcısı, araçlarının kuruma giriş ve çıkış saatlerini, hangi öğrencilerin, ne zaman, nereden alındığını/ bırakıldığını, servisi bekleten öğrencileri, servisin planlanan rotası ile gerçekleşen rotasının harita üzerindeki izini, km ve hız bilgilerini vb. ihtiyaç duyabilecekler bir çok bilgiyi bu uygulama aracılığı ile görüntüleyip, raporlayabilmektedir.

Daha Fazla Bilgi Alın

İlgili Ürünlerimiz

vita Monitor ile Entegre Çalışabilen Ürünlerimiz
vita Monitor'u Değerlendirin
 1. Ürünler
 2. vita Suite
 3. vita Monitor | Okul